کودک ایمن_ناجی فردا

آرامش از آن ماست

۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

ایمنی در آشپزخانه

ایمنی در آشپزخانهامروز در نظر داریم درباره چندمورد مهم از خطراتی که آشپزخانه میتواند برای فرزندانمان داشته باشد صحبت کنیم.

برای کوتاه شدن مطلب و اینکه تا پایان همراه ما باشید آنها را به صورت نکته ای نوشته ایم تا مغز مطلب را بتوانیم انتقال دهیم و درعین حال خیلی هم حرف نزده باشیم. :)

اما هرکجا اگر فکر کردید که به توضیح بیشتری نیاز است بپرسید ما حتما پاسخ خواهیم داد.

اصلی ترین عوامل زخمی شدن و صدمه دیدن یا مرگ کودکان زیر 14 سال تصادفات رانندگی  ،غرق شدگی، سوختگی ،افتادن از ارتفاع و مسمومیت است.


۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ناجی
علم ایمنی: آسانسور ( بخش دوم)

علم ایمنی: آسانسور ( بخش دوم)

طبق قرار قبلی مان در سری دوم  از مطالب ایمنی آسانسور، انواع حوادث و نکات ایمنی مربوط به این وسیله را معرفی خواهیم کرد .

برخی از مردم دچار این عادت شده اند که زمانی که آسانسور دچار مشکل می شود،به عنوان مثال محبوس شدن افراد در کابین( گیر کردن در اتاق آسانسور ) بدون رعایت هیچکدام از نکات ایمنی و ارزیابی های اولیه مثل قطع کردن کامل برق  اقدام به باز کردن درب آسانسور می کنند تا افراد را بیرون بیاورند ،اما ممکن است در حین پیاده شدن افراد ، برق دچار نوسان شده و آسانسور دوباره به کار بیفتد و حادثه ای تازه ایجاد گردد.

فراموش نکنیم که مهم ترین نکته در هنگام بروز هر نوع حادثه از جمله حوادث  مربوط به آسانسور حفظ خونسردی و سپس تماس با ارگان امدادی مربوطه ،یعنی همان آتش نشانی (شماره 125) است.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ناجی
علم ایمنی: آسانسور

علم ایمنی: آسانسور

آسانسور


ایمنی یک علم است ،این علم آموزش میدهد چگونه انتخاب کنیم ، امنیت و آرامش یا خطر و ریسک ...

 

وقتی وسیله ای برقی را خریداری می کنیم و به خانه می آوریم ،داخل جعبه آن دفترچه راهنما یا کاتالوگ وجود دارد که روش کار با آن دستگاه یا وسیله در آن نوشته شده و ما با خواندن دفترچه راهنما نحوه کارکردن با دستگاه را یاد می گیریم و به کار می بریم .

ناآگاهی یا کم اطلاعی قبل از استفاده از هرچیز باعث خواهد شد تا  از کارکرد واقعی وسیله ی مورد نظر دور شویم و خدای ناکرده این ناکارآمدی منجر به بروز حادثه شود و حالا موقعیت زمانی بدتر خواهد شد که بدون اطلاع از حادثه ، خود اقدام به رفع خطر کنیم که در برخی مواقع این کار شرایط را برای حادثه ای خطرناک تر فراهم می کند .

همه این مقدمات چیده شد تا درباره وسیله ای صحبت کنیم با نام آسانسور که قطعا همه ما از آن استفاده کردیم و شاید دست کم تجربه یکبار گیر کردن بین طبقات و یا محبوس شدن در کابین آن را داشته باشیم ، پس چه بهتر خواهد بود که قبل از بروز حادثه به دنبال آگاهی های لازم درباره این وسیله  رفته باشیم .

در ابتدا به معرفی تاریخچه و چگونگی ساخت اولین  آسانسورها می پردازیم  و  سپس تعریف مختصری از آسانسور خواهیم داشت و بعد از آن ، استانداردهای آن را معرفی خواهیم کرد:


۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ناجی