ایمنی خانه هنگام سفر


سفر یعنی دلخوشی، شادی، آرامش و لذت بردن از همه حس های خوب

شروع سفر با شادمانی و هیجانی جالب همراه است که همگی ما آن را تجربه کرده ایم، از تصمیم گیری اولیه برای به نتیجه رسیدن انتخاب مکان عزیمت گرفته تا بستن چمدان و نشستن درون وسیله نقلیه و...

آرامش فکر و خیال این لذت را دو چندان خواهد کرد که به سادگی میتوانیم آن را تجربه کنیم، یعنی امنیت خانه خود را کامل کنیم و به خاطر بسپاریم قبل از ترک خانه بساط آرامش ذهنمان را زیباتر از بساط گردش و تفریح محیا کنیم تا هنگام برگشت به خانه داستان پایان سفر را درون تقویم خاطراتمان خوب تمام کنیم.

حتما همگی ما با چنین افکاری آشنایی داریم:

شیر گاز را بستم؟!؟!؟

درب خانه را قفل کردم؟!؟!؟

آبگرمکن را خاموش کردم؟!؟!؟

لحظه آخر اتو را از برق کشیدم؟!؟!؟

اشیاء قیمتی را جای خوبی پنهان کرده ام؟!؟!؟

و... و... و...

ایمنی خانه مان در هنگام سفر دو حالت متفاوت دارد:

در ابتدا به نکات پیشگیرانه از بروز حوادثی مانند آتش سوزی، آب گرفتگی، ریزش سقف، آوار و نشت گاز و انفجار میپردازیم و پس از آن بخش هیجان انگیز و جالب دزدی از خانه را مرور میکنیم...

تمهیدات ایمنی به منظور پیشگیری از بروز حوادث:

درصد بالایی از آتش سوزی ها در اثر وسایل الکتریکی به وجود می آیند، پس فراموش نکنیم دو شاخه تمام وسایل الکترونیکی را از پریز برق خارج کنیم، تنها وسیله مجاز برای اتصال به برق یخچال می باشد. بهتر آن است که از فیوزهای مینیاتوری استفاده کنیم و تمامی کلیدهای مینیاتوری را قطع کنیم، به جز کلید مربوط به دوشاخه یخچال.

آتش سوزی در اثر اتصالی سیم برق...

دقت کنیم تا شیر تمام وسایل گازسوز و شیر اصلی کنتور گاز را بسته باشیم.

از سفت بسته بودن شیرهای آب مطمئن شویم، ممکن است کودکان به دلیل عجله کردن برای رفتن به سفر، هنگام خارج شدن از حمام یا دستشویی شیر آن را خوب نبسته باشند. خوب است که شیر اصلی کنتور آب را نیز ببندیم.

با رعایت همین نکات ساده میتوانیم خانه مان را از آتش سوزی، انفجار، آوار یا خرابی های کوچک و بزرگ محافظت کنیم...