نخستین نماد ترویج ایمنی کشور در زنجان رونمایی شد

شیر اوژن با الهام از شیر ایرانی طراحی شده و در تاریخ  26 آذر سال جاری همزمان با روز ملی حمل و نقل با شعار «چنگال هیولای تصادف را خواهیم شکست»، در زنجان رونمایی شد.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان با اشاره به معنای این نماد فرهنگی گفت: در فرهنگ ایرانی – اسلامی شیر نمادی از قدرت، تدبر، هیبت و درایت است و اوژن به معنای شکست دهنده دشمن و بر این اساس این اداره کل نام شیر اوژن را برای این نماد ایمنی و ترافیک انتخاب کرد.
دست نشان خاطر نشان کرد: این نماد به عنوان ابتکار این اداره کل ثبت حقوقی شده است و امید می رود بتواند نقش موثری در توسعه فرهنگ ایمنی و ترافیک جاده ای داشته باشد. 
وی با بیان اینکه شیر ایمنی و ترافیک اوژن می تواند ارتباط بسیار خوبی با اقشار مختلف جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان به عنوان یکی از مهمترین گروه های هدف در مباحث آموزش ایمن داشته باشد، افزود: همه بر این باور هستیم که فرهنگ سازی در زمینه رفتارهای ترافیکی حائز اهمیت است و از آنجا که آموزش در سنین پایین بازدهی بالاتری دارد، لازم است تا در برنامه ریزی های آموزشی، به کودکان و نوجوانان توجه ویژه ای شود. 
حضور در همایش ها و نمایشگاه های ایمنی و حمل و نقل، حضور در مدارس و اردوهای دانش آموزی، برگزاری مسابقات علمی – فرهنگی، برپایی جشنواره های تخصصی در زمینه ایمنی و ترافیک، عرضه بسته های ترویجی و فرهنگی، حضور در پایانه ها و مجتمع های رفاهی و خدماتی بین راهی و تجلیل از رانندگان نمونه از جمله فعالیت ها و برنامه های شیر ایمنی و ترافیک خواهد بود.